East Travel > Kierunki

Kierunki

Każde miejsce, które odwiedzasz staje się częścią Ciebie

Dokąd możesz wybrać się z nami w podróż? Ukochane przez nas regiony to Ukraina, Węgry czy Podlasie. Nie są to jednak jedyne miejsca, jakie odwiedzamy. Chcesz pojechać gdzie indziej? Żaden problem! Po prostu skontaktuj się z nami i daj znać, który region Cię interesuje.

Ukraina

Ukraina zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Najchętniej podróżujemy do Lwowa, Odessy, Kijowa (razem z Czarnobylem), na Podole czy Zakarpacie.

Ukochanym przez nas miastem jest Lwów. To wyjątkowe miejsce, które jest naszym numerem jeden w całej Ukrainie. Tutaj przeplata się bowiem przeszłość ze współczesnością. Tu łączą się kultury wschodu i zachodu. Wyjazd do Lwowa to jak podróż w czasie, która pozwala Ci poczuć klimat dawnej Ukrainy. Będąc tu, możesz też na własne oczy przekonać się, jak bardzo rozwinęło się miasto.

Co jeszcze zachwyca we Lwowie? Niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy temperament mieszkańców. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w tym pięknym mieście? Między innymi:

  • Degustacja piw w Browarze Lwowskim,
  • Degustacja nalewek wraz z muzyką na żywo w Pijalni Wiśni,
  • Niesamowite zabytki,
  • Pyszne jedzenie;
  • Wizyta w kopalni kawy i pokaz kawy z ogniem,
  • Ogromny sentymentalny cmentarz,
  • Bogate wnętrza kościołów,
  • Zapomniane kamienice,
  • Wyjątkowe pomniki.

Węgry

Podczas wyjazdu na Węgry możemy odwiedzić miejsca, takie jak:

Eger – mekka sommelierów i smakoszy wina. W trakcie wycieczki nie może więc obejść się bez wizyty w winiarni i degustacji wybornych win. Oprócz tego zwykle odwiedzamy także urokliwą starówkę (z Pałacem Arcybiskupim, Bazyliką, placem Istvana Dobo, kościołem Minorytów z relikwiami św. Kingi, zamkiem Egerskim i Mineratem z XVI wieku) oraz Dolinę Pięknej Pani i wiele innych, pasjonujących miejsc.

Budapeszt – to jedna z najpiękniejszych stolic w Europie, podzielona Dunajem na górzystą Budę i równinny Peszt. W trakcie wyjazdu do Budapesztu możemy zobaczyć miejsca takie jak słynny, majestatyczny budynek Parlamentu, bulwar Andrassiego, Plan Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, Bazylikę św. Stefana, Kąpielisko Szechenyego, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki z uroczystą zmianą warty, Dzielnicę Żydowską, Basztę Rybacką czy Labirynty Budzińskie. Nie brakuje czasu na degustację lokalnych pyszności.

Szentendere – malownicza miejscowość oddalona od Budapesztu 15 km, o bardzo bogatej historii. To mekka węgierskich artystów. Podczas spaceru po mieście mamy okazję zobaczyć m.in. 400-letnią piwnicę z winem, Cerkiew Zwiastowania w stylu barokowym z pięknymi serbskimi ikonami, Krzyż Morowy, Muzeum Miniatur, Muzeum Marcepanu firmy Szamos oraz liczne galerie i sklepy z biżuterią ręcznie robioną.

Polska

Podlasie to region, w którym zachwyci Cię przyroda, a gęste, zielone lasy sprawią, że odetchniesz pełną piersią. To także miejsce o wyjątkowym kolorycie i bogatej historii, pełne wspaniałych zabytków i miejsc związanych z ukraińską (nazywaną do dziś przez mieszkańców – ruską) tradycją. Podlasie zachwyca zarówno miłośników przyrody, jak i historii, a także wszystkich tych, którzy chcą zwolnić tempo, odpocząć od hałasu i napawać się kontaktem z gościnnymi mieszkańcami.

Galeria zdjęć

Zainteresowały Cię nasze propozycje wyjazdów?

A może chcesz wyruszyć w podróż w zupełnie innym kierunku?
Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich podróżniczych marzeniach!
East Travel > Kierunki